6 thoughts on “Jak se firmy na Moravě hlásí k Moravě?

  1. No, třeba tím „český výrobce“ chtěli říct výrobce v ČR, těžko říct, neznám je. Ale firem s Moravou v názvu je fůra, třeba Krby Morava, MoraviaLine, 1. Moravská fekální a kanální (to opravdu existuje), atd..
    Je otázkou, co vede lidi dát si Moravu do názvu firmy, myslím, že je to spíš určitá forma patriotismu než vypočítavosti. Časem se ovšem může změnit majitel a název pak nemusí reflektovat názory původního vlastníka.

  2. Spíš bych řekl, že slovo Morava se v názvech používá jako geografický identifikátor. Ani bych neřekl, že je to z důvodu patriotismu. V některých případech se slovo moravský používá z marketingových důvodů – Moravská vysoká škola Olomouc – takhle může tato škola v očích některých získat určitou vážnost. Další VŠ je například Západomoravská vysoká škola Třebíč. Je hezké, že se Morava projevuje i na západní Moravě 🙂 Určitě to zní lépe než Třebíčská vysoká škola, protože tak může přitáhnout více studentů.

  3. Já se domnívám, že označení „moravský“ je v mnoha případech bohužel skutečně pouze zeměpisné označení nevyjadřující nikterak vztah uživatele k Moravě, zvlášť když se hrdě označuje za českého.

  4. Mám starší zkušenost z období těsně po roce 1990, kdy byl Hlas Moravy vydáván Dr. Petrem Strážnickým z Přerova, v tištěné formě a časopis si sám si vydělával na náklady. Obvolávala jsem firmy v jejichž názvu se Morava nějakým způsobem vyskytovala, zda by si k nám nedali inzerát. Jeden zástupce nějakého moravského uskupení, zřejmě starší, mně řekl „Ubohá vysávaná Morava“ a inzerát nám hned poskytl i zaplatil. V jiné firmě na mě byl její zástupce (mladší mužský hlas) tak strašně sprostý, že jsem od té doby už nebyla schopna zvednout telefon a položit otázku, zda by nechtěli v našem časopise inzerovat.

  5. no to je výborné v říjnu si u vás pojistím auto. dobrá práce :o)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s