Adresy pro RSS

Pokud používáte nějakou čtečku RSS a chcete i zde být upozorňováni na nový příspěvek nebo nový komentář pod libovolným článkem, můžete použít následující adresy:

pro články – https://dalsimoravak.wordpress.com/feed/

pro komentáře – https://dalsimoravak.wordpress.com/comments/feed/

4 thoughts on “Adresy pro RSS

  1. Vím, že se to sem nehodí, ale při přečtení slova Adresy v názvu se mně vybavilo, že dnes již nemusíme psát na poštovní adresu Morava, jak se psávalo za Rakouska-Uherska, když píšeme do Žďáru, již nepíšeme na Moravě, ale nad Sázavou, což je mně líto a myslím, že podobná přejmenování souvisí už s dlouhodobě prosazovanou a již dávno do praxe zavedenou etnocidou Moravanů. Tak alespoň, když posílám dopis do Vyškova, napíšu na Moravě, protože ten ještě přejmenován nebyl. Je pravda, že se to v tomto případě psát nemusí, vpodstatě u nás vždycky když vynecháte cokoli moravského, tak nejen že to nevadí, natož aby se to nějak vyžadovalo !

  2. „posílám dopis do Vyškova, napíšu na Moravě, protože ten ještě přejmenován nebyl“ (Kiki)

    To je častý omyl. Dotyčné obce Moravu ve svém názvu nikdy neměly. Přívlastek „na Moravě“ však měly a dodnes mají dotyčné železniční stanice na odlišení do železničních stanic stejného jména v Čechách.

  3. U Vyškova mně přijde, že máte pravdu. Ale u Žďáru nad Sázavou mám pocit, že skutečně došlo k přejmenování. Ale Všeználek ani živý chodící encyklopedický slovník nejsem a pokud to někdo skutečně na stopro ví, nebo to umí rychle vyhledat a sdělit, potěší mě to. Když se nám nelíbí, že někdo vyzdvihuje svůj národ a zemi smyšlenými či odjinud převzatými a za vlastní vydávanými příběhy, je dobře, když se my sami na Moravě snažíme držet pravdy.

  4. „u Žďáru nad Sázavou mám pocit, že skutečně došlo k přejmenování“ (Kiki)

    U Žďáru došlo po druhé světové válce k přejmenování na dnešní jméno. Předtím se jmenoval „Město Žďár“ (nebo „Žďár Město“).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s