Volby do zastupitelstev obcí – Moravané

Volební výsledek strany Moravané ve volbách do zastupitelstev obcí (říjen 2010)

Po mnohých volbách jsem zanášel výsledek strany Moravané do mapy, letos jsem se rozhodl tak učinit i po volbách do zastupitelstev obcí (u senátních voleb to nemělo smysl, protože kandidát Moravanů kandidoval jen v jednom obvodě).
Zjišťoval jsem (a v mapě znázornil) počet zastupitelů, vlastně tedy jaký podíl na celkovém počtu zastupitelů obce získali Moravané. Nutno pamatovat na to, že každá obec má či může mít jiný počet zastupitelů. Obecně Moravané získali větší podíl zastupitelů v menších obcích, kde také koneckonců převážně kandidovali. Ve větších městech (Olomouc, Prostějov, Zábřeh, Litovel, Kroměříž a d.) se nepodařilo získat žádné zastupitele (obce, kde strana kandidovala, avšak nezískala žádné zastupitele, jsou označeny šedě). Největší podíl zastupitelů (100%, 9 z 9, získali Moravané na jihovýchodě v obci Tasov (u Veselí nad Moravou) a v Kosově u Zábřeha, také 100% (7 ze 7), v obou případech nicméně kandidátka Moravanů byla jediná. V největší menšině bude zastupitel Moravanů v Kunovicích u Uherského Hradiště (jeden ze 17 zastupitelů).
Zajímavé je také územní rozložení obcí, kde Moravané získali nějakého zastupitele. Táhnou se v pásu od jižní Vysočiny přes jižní Brněnsko a jižní Moravu na Slovácko a Vyškovsko, odtud přes Zlínsko na Valašsko a v dalším pásu ze Zlínska přes Prostějovsko k jihozápadním Jeseníkům. Většina Vysočiny a sever a severovýchod (zejména moravskoslezský kraj) tradičně nemají žádné zastoupení.

Volební výsledek strany Moravané v obecních volbách 2010

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s