Moravská republika – fikce

Zajímavost – převzatý článek o vzniku Moravské republiky

Tendence rozpadání států na menší celky se nevyhla ani našemu státu. 1.9. 2019 vznikl samostatný stát Moravská Republika. Hlavním městem se (i přes můj intenzivní prostest) stalo Brno. Já osobně jsem hlasovala pro Olomouc, protože mi to připadne jako takové reprezentativnější a důstojnější město.

V prvopočátku to rozdělení nebylo příliš citelné. Hranice existovaly jen na mapě, žádná celní kontrola nebo něco podobného. Ale postupně si Moraváci začali uvědomovat, že dohromady s Čechama jim bylo hůř a začali se do jisté míry distancovat. Na druhou stranu Čechy si uvědomily svou závislost na Moravě.

Prezidentem se stal poslanec Čunek, který se konečně plně opřel do otázky romské integrace. Je pravda, že Brno se docela změnilo. Čunek vybudoval tzv. „romské vesničky“. Byly to zbrusu nově vystavěné vesnice, kde obyvatelé byli výhradně romského původu, většinou to byli ti, co se dožadovali lepšího ubytování a žádné práce. Vesnice se vyskytovaly v méně obydlených oblastech. Vláda tedy naposled investovala do této menšiny. Některé vesnice se uchytily, protože tam byla většina, která tu šanci chtěla proměnit a tím taky tlačili i ten zbytek, kterému se příliš nechtělo. A některé vesnice vypadaly jak po válce. Vybydlené domy, zarostlá křoviska všude kolem…
Během výstavby vesnic do toho zasáhlo EU, protože se jim to nezdálo z hledisla lidských práv příliš lidské. Poslali sem několik delegací, aby zde prozkoumali tyto praktiky. Pan prezident je ale uvedl do situace šokem. Rozhodl se, že nebudou vysedávat u kávy a debatovat o tom. Vzal je na původní sídliště, kte žila tato komunita lidí a všechny delegace se vrátily do Bruselu s tím, že toto počínání Moravské Republiky se na první pohled zdá jako vysoce nehumální ale ve skutečnoti jen chrání většinu před agresivní menšinou, která se z principu odmítá integrovat do normálního života.
Jinak celkově politika se razantně změnila. Existovaly taktéž 2 komory. Ale jedna se skládala z bývalých politiků z ČR a druhá z odborníků z jichých oborů (vědci, umělci, finančníci apd.) Politika se zase přiblížila o něco víc lidem a obě komory se navzájem doplňovaly o fakta. Zlepšení se zanedlouho projevilo nejvíce asi ve zdravotnictví, když se stornovaly všechny nesmysly z bývalého hlavního města Prahy.

(Převzato z: Česká republika – dělení)

Advertisement

4 thoughts on “Moravská republika – fikce

  1. > Svoboda Moravskeho liduTos dbry den vam preju.Mate skevele napsany ten clanek,tos ted uz to chce jen zrealizovat,ale jak.Preju vam moc krasny den S pozdravem Solc Lubos

  2. >Skvělé, ale to jsem nevěděl že Brno nemají rádi ani moraváci, řekněte mi někdo proč ?

  3. > [3]A jak jste na to přišel? Pokud já vím, naopak se tvrdí, že o brnocentrizmu a odporu k Brnu hovoří nejvíc ti, kteří jsou odpůrci samosprávy Moravy vůbec. Je to i logické: těžko na Moravě může někdo mít důvod pro odpor k Brnu, když Brno o ničem na Moravě nerozhoduje (o všem totiž rozhoduje Praha).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s